Data dodania: 2022-05-01

Szukasz klasycznego modelu samochodu z dobrym przebiegiem, za który nie zapłacisz wielu tysięcy złotych? Dowiedz się, jak sprowadzić auto z Japonii. Samochody, które można kupić na licytacjach w kraju kwitnącej wiśni, wyróżniają się tym, że są one w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Nie bez powodu Japończycy uchodzą za jednego z najlepszych producentów samochodów na świecie. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż pojazdy te są droższe niż te kupowane w krajach Unii Europejskiej. Jednak używane modele są tam dostępne w naprawdę korzystnej cenie, a ich stan techniczny sprawia, że nadają się do jazdy.

Jak kupić auto w Japonii?

Jeśli interesuje Cię import samochodów z Japonii, na samym początku trzeba skupić się na możliwościach ich kupna. Jest ich kilka. Samochód używany w Japonii kupisz na aukcji lub od osoby prywatnej. Oczywiście możesz wybrać też model prosto z salonu, ale jest to bardzo duża inwestycja.

Najlepszym miejscem na zakup używanego auta są aukcje, jednak najlepiej jeśli masz zaufanego przewodnika, który może ci powiedzieć, co dokładnie kupujesz i doradzić, ile możesz zapłacić. W tym celu, warto skorzystać z usług firmy Sprowadzamy Auta. Oferujemy wsparcie już na etapie szukania i kupna samochodu, który później także sprowadzimy.

Jak sprowadzić samochód z Japonii?

Konkretny pojazd wybrany i kupiony? Pora go importować! Jeśli nie wiesz, jak sprowadzić auto z Japonii, warto zapoznać się z podstawowymi wskazówkami.

Przy sprowadzaniu samochodu z Japonii należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

  1. Upewnij się, że samochód kwalifikuje się do importu do Twojego kraju. Mogą istnieć ograniczenia dotyczące niektórych typów pojazdów lub silników.
  2. Wybierz renomowanego importera, który ma doświadczenie z samochodami japońskimi.
  3. Uporządkuj wszystkie niezbędne formalności, w tym wszelkie wymagane zezwolenia – eksportowe i importowe.
  4. Bądź przygotowany na zapłacenie ceł importowych i podatków, gdy samochód dotrze do Twojego kraju.

Wydaje Ci się to zbyt skomplikowane? Zdecyduj się na import aut z Japonii korzystając z usług Sprowadzamy Auta. Zajmiemy się dokonaniem wszystkich formalności oraz zadbamy o bezpieczny i szybki transport kupionego samochodu. Dzięki temu, gdy tylko zostanie zarejestrowany, od razu będzie można nim jeździć.

Koszt sprowadzenia auta z Japonii – co obejmuje?

Koszt sprowadzenia samochodu z Japonii obejmuje przede wszystkim cenę transportu samochodu do Polski. Należy pamiętać jednak o tym, że import auta z Japonii generuje też opłaty związane z podatkiem VAT, akcyzowym i cłem, które mogą być nałożone na samochód w kraju.

Wysokość opłat związanych z opłaceniem akcyzy zależy od wartości samochodu. Najważniejszym kryterium w tym zakresie jest rodzaj i pojemność silnika. W przypadku samochodów spalinowych, auta z silnikiem do 2000 cm 3 objęte są akcyzą wynoszącą 3,1% wartości pojazdu. Natomiast w przypadku silnika powyżej 2000 cm3 jest to 18,6%.

W przypadku importowanych samochodów hybrydowych wartość akcyzy może wynosić od 1,55 do 9,3%. Istnieją jednak pewne czynniki, które pozwalają na obniżkę akcyzy sprowadzonego auta. Z podatku akcyzowego i cła są zwolnione na przykład samochody klasyczne, które mają co najmniej 30 lat.

Jeśli chodzi o koszt za naszą usługę to niezależnie od kraju, z którego sprowadzamy samochód, jest to 2500 zł. W celu sprawdzenia, jak prezentuje się całkowity koszt transportu auta z Japonii, zobacz kalkulator importu samochodu. W ten sposób przekonasz się, że kupno auta za granicą i to nawet poza Europą naprawdę może się opłacać.

Dlaczego warto sprowadzić auto z Japonii?

Istnieje wiele powodów, aby importować samochód z Japonii. Jakość japońskich samochodów należy do najlepszych na świecie i często są one niezawodne oraz lepiej zbudowane niż ich europejskie odpowiedniki. Pojazdy z Japonii są też dużo bardziej ekonomiczne pod względem zużycia paliwa, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Co więcej, wiele takich samochodów posiada unikalne cechy i opcje, które nie są dostępne w innych modelach. Z tych wszystkich powodów import samochodu z Japonii może być świetnym sposobem na uzyskanie wysokiej jakości pojazdu w rozsądnej cenie. Należy jednak pamiętać o tym, że japońskie samochody mają kierownicę po prawej stronie.

Jeśli jednak zależy Ci na aucie z kierownicą po lewej stronie, warto zaznaczyć, że właśnie takie modele są dla Japończyków synonimem luksusu. Jeśli trafisz na taki okaz, najprawdopodobniej auto należy do kolekcjonerskich i przez co najmniej kilka lat było przede wszystkim garażowane. Można więc spodziewać się tego, że jest w całkiem dobrym stanie. Samochody, które sprowadzamy z Japonii, w większości kupowane są na licytacjach, na których zdobywają od rzeczoznawców bardzo dobre opinie.

Jak sprowadzić auto z Japonii? Skorzystaj z pomocy Sprowadzamy Auta

Zdajemy sobie sprawę z tego, że import samochodu z Japonii jest procesem, który może wydawać się zbyt skomplikowany. Właśnie dlatego, zamiast szukać samochodu na własną rękę, a potem zastanawiać się, jak najtaniej sprowadzić go do Polski, zdecyduj się na nasze wsparcie. Pomożemy znaleźć interesujący Cię model auta, zajmiemy się dokonaniem wszystkich formalności i transportem do Polski. Wszystko to bez żadnych pośredników, dlatego możesz mieć pewność, że przekazane nam środki są w pełni bezpieczne. Co więcej, po sprowadzeniu samochodu do kraju pomożemy też w przygotowaniu go do rejestracji. Oferujemy wsparcie w zakresie zaprowadzenia auta do mechanika oraz znalezienia trudnodostępnych części do samochodu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!