Data dodania: 2022-06-19

Aukcje samochodowe USA to bardzo dobra opcja dla osób, które w najbliższej przyszłości rozważają zakup auta. Wiele osób przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych tylko po to, żeby kupić samochód. Jest to bardzo dobre miejsce na zakup samochodu, ponieważ dzięki temu, że aukcje samochodowe są organizowane przez różne firmy i osoby prywatne, można tu znaleźć wiele ciekawych ofert na samochody używane.

Warto jednak pamiętać o tym, że aukcje tego typu mogą być bardzo drogie. Dlatego też warto porównać ceny w kilku miejscach.

Licytacje samochodów z USA – dlaczego warto?

Zanim podpowiemy, jak licytować auta z USA należy wyjaśnić, dlaczego tak właściwie warto się na to zdecydować. Aukcje samochodów w USA pozwalają znaleźć przede wszystkim auta, które są trudno dostępne na rynku krajowym. Nic więc dziwnego, że są bardzo popularne wśród prawdziwych fanów motoryzacji. Wynika to przede wszystkim z tego, że są one solidnie wykonane oraz posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Dodatkowo amerykańskie auta cechuje duża powierzchnia wewnętrzna (szczególnie jeśli chodzi o modele SUV-ów i vanów). Nie bez znaczenia jest także ich atrakcyjny design, który przyciąga uwagę wielu kierowców, którzy nie są obojętnie także na takie walory.

Do najpopularniejszych marek samochodów amerykańskich należą: Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford. Aukcje samochodowe pozwalają znaleźć modele aut tych marek w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zazwyczaj są one korzystne ze względu na to, że Amerykanie zmieniają swoje auta tak często, że przebieg tych, które pojawiają się na licytacjach, bywa naprawdę niewielki. Co ważne, historia przebiegu aut w Stanach jest w pełni monitorowana, dzięki czemu można uzyskać wiarygodne informacje na temat tego, jakie problemy miało auto w przeszłości.

Na niskie ceny samochodów z USA ma wpływ także to, że dzięki niższemu opodatkowaniu są one znacznie tańsze już w salonie.

Nie bez wpływu na koszt zakupu samochodu jest też to, że te, które najczęściej się importuje to auta uszkodzone. Ich niska cena wynika z tego, że ubezpieczalnia wypłaca wartość samochodu właścicielowi i zarabia na jego sprzedaży w domu aukcyjnym. Dzięki temu dotychczasowy właściciel nie musi przejmować się naprawą, a ubezpieczyciel zarabia na całym procesie.

Jak licytować auta z USA?

By móc liczyć na szeroki wybór dostępnych ofert i dobre stawki cenowe, warto skorzystać z możliwości, jakie dają licytacje samochodów w USA. Oczywiście można też zdecydować się na kupno samochodu bezpośrednio od jego właściciela, jednak aukcje samochodowe są korzystniejsze.

Aukcje internetowe samochodów z USA

Jeśli interesują Cię licytacje samochodów USA, należy pamiętać o tym, że to naprawdę ogromny rynek i trzeba wiedzieć, gdzie najlepiej szukać, a dokładniej — jakie strony z aukcjami samochodowymi USA odwiedzić. Najbardziej znane serwisy to Copart i IAAI. Pierwszy z nich jest amerykańską platformą aukcyjną, na której poza samochodami osobowymi można upolować też ciężarówki oraz inne pojazdy, takie jak motocykle, a nawet łodzie. Natomiast IAAI to platforma, za której pośrednictwem rocznie sprzedaje się nawet do miliona samochodów.

Wśród osób, które nie mają doświadczenia w tym temacie, aukcje internetowe samochodów z USA mogą budzić niepokój, jednak korzystając ze wskazanych stron z aukcjami można liczyć na to, że wystawione na licytacji samochody są dość dokładnie opisane. Dzięki temu od razu wiadomo, jakiego stanu auta można się spodziewać. Jednak z racji, że wystawiane są tam głównie samochody używane, trzeba być szczególnie ostrożnym ze względu na możliwość natknięcia się na nieuczciwych handlarzy. Jak taka sytuacja może wyglądać? Osoba wystawiająca auto na aukcji mogła go kupić w bardzo złym stanie i naprawić go tak, żeby z zewnętrz nie było to widoczne. Po kupieniu takiego samochodu może się więc okazać, że wymaga on kosztownych napraw i jego cena wcale nie była tak okazyjna jak się wydawało. Może zdarzyć się też tak, że z auta zostaną wyciągnięte kluczowe części. Właśnie dlatego w Sprowadzamy Auta licytujemy pojazdy, które pochodzą bezpośrednio od ubezpieczalni.

Jak przygotować się na licytacje aut ze Stanów

Poza znalezieniem odpowiedniej aukcji internetowej samochodów z USA należy się przygotować także pod innymi względami. Przede wszystkim, jeśli planujesz kupienie auta z licytacji w USA na własną rękę, trzeba być gotowym na to, że znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym to podstawa. Innym ważnym czynnikiem jest ogólna znajomość rynku i cen amerykańskich samochodów. Trzeba również pamiętać o tym, że kupione w ten sposób auto trzeba będzie sprowadzić do Polski.

Import samochodów wiąże się z pewnymi trudnościami, którymi trzeba się zająć już przed transportem. Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie kompletu dokumentacji. Druga kwestia to załadunek kontenera. Ze względów ekonomicznych samochody z USA nie są transportowane pojedynczo. Zazwyczaj pakuje się je po 3-4 sztuki. By zadbać o bezpieczeństwo ładunku, nasza firma transportuje 3 auta w jednym kontenerze. Trzeba pamiętać jednak o tym, że na terenie USA brakuje wolnych kontenerów, więc w przypadku chęci sprowadzania samochodu na własną rękę czas oczekiwania na pojawienie się miejsca na Twoje auto jest bardzo długi, co całą procedurę może wydłużyć nawet do kilku miesięcy. Na kolejne trudności osoby prywatne mogą natknąć się przy odprawie celnej i rozładunku kontenera.

Aukcje samochodowe USA – pomoc specjalistów

Jak widzisz, licytacje aut ze Stanów to naprawdę dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają prawdziwych motoryzacyjnych perełek. Jeśli obawiasz się, że aukcje samochodowe USA to temat, z którym nie poradzisz sobie samodzielnie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Import aut z USA realizujemy od A do Z. Co to znaczy? Na naszą pomoc możesz liczyć już na etapie szukania odpowiedniej oferty. Gdy na taką trafimy, nasz inspektor samochodowy dokona oględzin, które pozwolą podjąć odpowiednią decyzję. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z kupnem auta zajmiemy się także jego transportem. Z naszą pomocą będzie to nie tylko łatwiejsze, ale też tańsze. Związane z tym koszty pozwala dokładnie obliczyć kalkulator importu samochodu, który znajdziesz na naszej stronie. Co ważne, jako pośrednik pobieramy jednorazową opłatę w wysokości 2500 zł. Jej wysokość jest stała.

Jeśli czujesz, że aukcje samochodowe USA pozwolą Ci wreszcie znaleźć wymarzony model samochodu i to w atrakcyjnej cenie, zachęcamy do tego, by pomysł ten jak najszybciej wcielić w życie. Jako importer samochodów chętnie Ci w tym pomożemy. Możesz mieć pewność, że poza wsparciem podczas licytacji auta i sprowadzeniu go do Polski, zapewniamy także pomoc w przygotowaniu go do rejestracji. Jeśli samochód wymaga naprawy lub dostosowane do niego części są trudno dostępne — nie zostawimy Cię z tym samego!