Data dodania: 2022-08-10

Chcesz wiedzieć, jak wygląda kupno auta z zagranicy krok po kroku? Oto przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się więcej na temat tego procesu. Zakup samochodu z zagranicy to dobra inwestycja, nie tylko ze względu na zdecydowanie bogatszy wybór niż w kraju, ale też atrakcyjne ceny. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę!

Kupno auta z zagranicy – gdzie go szukać?

Najlepiej jeśli skorzystasz ze sprawdzonych źródeł, które oferują możliwość bezpiecznego i udanego zakupu. Możesz znaleźć odpowiednią ofertę w Internecie i zająć się dopełnieniem wszystkich formalności samodzielnie. Jednak zakup samochodu używanego z zagranicy to nie przelewki i właśnie dlatego warto zdecydować się na pomoc specjalistów. W Sprowadzamy Auta zajmiemy się dla Ciebie wszystkim od A do Z – znajdziemy odpowiedni model i sprowadzimy go do Polski.

Kupno auta z zagranicy – od A do Z

1. Znalezienie odpowiedniego samochodu

Decydując się na zakup samochodu z zagranicy, być może masz sprecyzowane oczekiwania. W takim wypadku możesz skorzystać z Internetu i porównać ze sobą oferty. Jeśli jednak powiesz nam, co dokładnie Cię interesuje, sami postaramy się znaleźć auto, które będzie spełniało Twoje oczekiwaniaImport samochodów umożliwia sprowadzenie aut właściwie z każdego zakątka świata. Sprowadzamy je z:

 • Europy, gdzie można trafić na popularne modele aut w okazyjnych cenach,
 • Ameryki – można kupić tam auta z bogatym wyposażeniem i niskim przebiegu i w pełni monitorowalną historią,
 • Japonii, gdzie dostępne są samochody kolekcjonerskiej w bardzo dobrym stanie technicznym,
 • Emiratów arabskich — pojawiają się tam naprawdę dobre okazje.

Jak widzisz, możliwości na kupno używanego samochodu za granicą jest naprawdę wiele. Pora więc wyjaśnić, co trzeba zrobić po znalezieniu odpowiedniego auta.

2. Sprawdzenie samochodu, który chcesz kupić

Tak jak już wspomnieliśmy, kupno samochodu z zagranicy wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego, zanim zdecydujesz się na jego zakup, należy go odpowiednio sprawdzić. Nasza firma ma w danych krajach inspektorów, którzy ocenią czy stan auta wystawionego na sprzedaż faktycznie zgadza się z ofertą. Dodatkowo pomocny jest raport VIN. Jeśli w ocenie inspektora wszystko jest w porządku, można przejść do kolejnego etapu, jakim jest aukcja. W naszym przypadku najczęściej są to aukcje ubezpieczalni.

3. Formalności po zakupie auta z zagranicy

Gdy auto zostanie już kupione, trzeba pamiętać o tym, żeby dopełnić wszystkich formalności po zakupie samochodu z zagranicy. Przed importowaniem auta do kraju konieczne jest uzyskanie stosownych dokumentów. Przede wszystkim niezbędna jest umowa podpisana ze sprzedawcą. Jeśli chodzi o pozostałe formalności po zakupie auta z zagranicy, których należy dopełnić w kraju, w którym je kupiono, to w przypadku sprowadzenia go na lawecie potrzebne jest potwierdzenie jego wyrejestrowania.

Natomiast jeśli chciałbyś wracać na kołach, trzeba pamiętać o załatwieniu wyjazdowych tablic rejestracyjnych.

4. Sprowadzenie samochodu do kraju

Kolejny etap to przewiezienie auta już do kraju. W zależności od kraju, z którego importowany jest samochód, trwa to krócej lub dłużej. Możesz mieć jednak pewność, że korzystając z usług Sprowadzamy Auta proces ten będzie trwał zdecydowanie krócej niż w przypadku samodzielnej organizacji transportu. Ponadto, dzięki łączeniu transportów, transport przy naszym pośrednictwie okaże się tańszy. W przypadku transportu morskiego pakujemy do kontenera po 3 samochody. Natomiast w ramach transportu drogowego zazwyczaj korzystamy z autotransporterów, które pozwalają zmieścić od 6 do 8 samochodów.

5. Przygotowanie auta do rejestracji

Ostatnim elementem związanym z zakupem auta z zagranicy jest przygotowanie go do rejestracji. W tym celu konieczne jest posiadanie:

 • wniosku o rejestrację,
 • dokumentu tożsamości,
 • potwierdzenie wyrejestrowania auta,
 • potwierdzenie zapłaty akcyzy,
 • zaświadczenie o badaniu technicznym,
 • dokumenty potwierdzające odprawę celną (przy zakupie poza UE),
 • polisy ubezpieczeniowej OC/AC,
 • oraz ewentualnie karta pojazdu.

Wszystkie z dokumentów otrzymanych za granicą muszą być przetłumaczone przez przysięgłego tłumacza.

Wymagane jest także przeprowadzenie badania technicznego. Natomiast jeśli auto nie spełnia polskich norm, konieczne jest wykonanie niezbędnych przeróbek. W tym celu warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu w tym zakresie. W ramach naszych usług pomożemy w znalezieniu takiego miejsca.

Opłaty przy zakupie samochodu z zagranicy

Wiesz już, jak wygląda kupno auta z zagranicy krok po kroku oraz jakie formalności są konieczne do jego sprowadzenia. Omawiając temat dotyczący tego, jak kupić używany samochód z zagranicy, należy wspomnieć też o opłatach, które się z tym wiążą. Kalkulator importu samochodów pozwala oszacować całkowity koszt zakupu samochodu z zagranicy wraz z opłatami związanymi z jego sprowadzeniem. Jest to:

 • opłata aukcyjna,
 • koszt transportu lądowego i morskiego,
 • koszt transportu do Polski,
 • cło,
 • VAT.

Jako pośrednik w imporcie samochodu pobieramy stałą opłatę w wysokości 2500 zł.

Jeśli zdecydujesz się na kupno samochodu z zagranicy, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zadbamy o to, by cały proces – krok po kroku przebiegł bez żadnych problemów. Dzięki temu auto zostanie sprowadzone szybko i bezpiecznie, a Ty wiele zaoszczędzisz.