auta z USA

Data dodania: 2024-05-04

Auta z USA-Czy na amerykańskich aukcjach można znaleźć hiper- i supercar’y? Zdarzają się! Ale właściwie jaka jest różnica między nimi ? Obie te grupy samochodów wyróżniają się unikalnym designem oraz niesamowitymi osiągami, jednak między jednymi a drugimi istnieją spore różnice, dzięki którym możemy zakwalifikować auta do danej grupy.

Supercar’y to auta, które mają charakterystyczny owalny kształt nadwozia oraz posiadają silne jednostki napędowe o dużej mocy. Z założenia osiągają 60 mph w mniej niż 3,5 sekundy a ich nakład produkcyjny jest limitowany. Zdecydowana większość supersamochodów jest  2 osobowa. Kształt, użyte materiały oraz niewielki rozmiar sprawiają, że auto uzyskuje lepsze osiągi. Hypercar’y to auta jeszcze bardziej limitowane niż supercar’y oraz wyposażone w jeszcze mocniejsze silniki. Osiągają prędkość 60 mph w zaledwie 3 sekundy i mniej. Hipersamochody potrafią osiągnąć prędkość nawet do 300 mph gdzie supercars kończą przy 200 mph.

A jakie są najsłynniejsze super- i hypercary?

McLaren F1 to auto ważące zaledwie 1140 kg dzięki zastosowanym materiałom takimi jak włókno węglowe oraz kevlar. Wyposażony w silnik wolnossący 6.1l o mocy 627 KM oraz momencie obrotowym 650 Nm rozpędzał się do 100 km/h w ciągu 3,3 sekundy i jako pierwszy seryjny pojazd przekroczył prędkość 385 km/h.

Porsche Carrera GT to kultowy supercar napędzany 10-cylindrowym silnikiem o pojemności 5.7l i mocy 612 koni mechanicznych. Auto ważyło 1380 kg dzięki zastosowaniu carbonu i osiągało 100 km/h w ciągu 3,6 sekundy a jego maksymalna prędkość to 330 km/h.

Bugatti Veyron ten hypercar w momencie premiery został uznany za najszybszy seryjny samochód na świecie. Silnik W16 powstał z połączenia dwóch jednostek W8 osiągając 1001 koni mechanicznych i 1250 Nm. Auto rozpędzało się do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy i osiągało maksymalną prędkość 407 km/h. Powstało wiele specjalnych wersji tego modelu w tym Veyron Super Sport, który posiadał 1200 KM oraz 1500 Nm, i rozpędzał się do 100 km/h w ciągu 2,2 sekundy. Rekord ten został wpisany do księgi Guinnessa.

Koenigsegg Agera RS z podwójnie doładowaną jednostką V8, mającą 1176 KM osiągał nawet 457 km/h. Powstało tylko 25 egzeplarzy tego hypercar’a. Dzięki zastosowaniu carbonu auto ważyło tylko 1395 km i osiągało 100 km/h w mniej niż 3 sekundy.

Pagani Huyara z silnikiem V12 od AMG o pojemności 6l i podwójnym doładowaniu osiągała 100 km/h w 3,3 sekundy dzięki mocy 730 koni mechanicznych a jej prędkość maksymalna wynosiła 375 km/h.

To tylko nieliczne z super i hipersamochody. Wszystkie łączy jedno- przesuwają granice i biją nowe rekordy. Każde z tych samochodów jest unikalne i wyjątkowe na swój sposób. Ale nie tylko auta z najwyższej półki wyróżniają się na drodze. Dlatego jeżeli poszukujesz nietuzinkowego auta to koniecznie skontaktuj się z nami a sprowadzimy Twoje wymarzone auto z USA. 

W poprzednim wpisie, przedstawiliśmy auta z USA, które przyjechały do nas w ostatnim czasie a jeszcze wcześniej o najczęściej kupowanych i importowanych samochodach zza oceanu, bowiem największą część sprowadzanych pojazdów stanową popularne samochody takie jak BMW czy AUDI.

Zajmujemy się profesjonalnym importem auta z USA od początku do końca. Sprowadzanie samochodów jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach dlatego warto zlecić to zadanie zaufanej firmie takiej jak sprowadzamyauta.pl. Nasi doradcy pomogą wybrać samochód, na podstawie twoich preferencji. Warto pamiętać, że amerykańskie wersje są znacznie lepiej wyposażone niż europejskie oraz bardziej korzystne cenowo. Po wylicytowaniu wybranego pojazdu zajmiemy się jego sprowadzeniem oraz przystosowaniem do ruchu na naszych drogach. W każdym momencie istnieje możliwość sprawdzenia na jakim etapie importu jest nasz zakupiony pojazd. Oferujemy również przygotowanie do rejestracji pojazdu w Polsce.  

Koniecznie wpadnij do nas na kanał na YT gdzie pokazujemy na bieżąco auta z USA, które do nas przyjeżdżają a na naszym Facebooku pojawiają się auta, które wylicytowaliśmy lub propozycje licytacji.

Spełnij swoje motoryzacyjne marzenia ze sprowadzamyauta.pl !