Data dodania: 2022-03-20

Szukasz prawdziwej motoryzacyjnej perełki? Sprowadzenie auta z USA może być rozwiązaniem, na które warto w takiej sytuacji się zdecydować. Samochody ze stanów słyną z bogatego wyposażenia, ale nie tylko. Za zdecydowaniem się na ściągnięcie auta z USA przemawia też stosunek jakości do ceny. Sprawdź, jak dokładnie wygląda sprowadzenie aut z USA i czy warto zdecydować się na import samochodów właśnie z tego kraju.

Dlaczego warto sprowadzić auto z USA do Polski?

Odpowiedzią, która jako pierwsza nasuwa się nam na myśl, kiedy zastanawiamy się, czy warto sprowadzić auto z USA do Polski, jest możliwość upolowania niepowtarzalnej okazji. Na amerykańskim rynku, na którym popyt na auta jest zdecydowanie większy niż w Europie, często dostępne są unikalne modele, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Co więcej, ze względu na ustalone normy ekologiczne, produkuje się je z lepszych materiałów niż w Unii Europejskiej.

Wiele z aut dostępnych na aukcjach to pojazdy zabytkowe. Można jednak trafić też na bardziej nowoczesne modele, które na polskich ulicach wzbudzą podziw każdego fana motoryzacji. Argumentów za tym, by sprowadzać samochody ze Stanów, jest jednak więcej.

Auta z USA a ich koszt

Czynnikiem, dzięki któremu na transport samochodów z USA mimo tak dużej odległości chętnie decyduje się wiele osób, jest ich cena. Jak możliwe, że jest ona niższa niż w Europie? Wynika to z tego, że Amerykanie, którzy słyną ze swojej zamożności, wymieniają auta co 5 lub nawet 4 lata. Nawet niewielka usterka pozwala zdecydować się na zakup nowego samochodu. W tym momencie ten, którym aktualnie jeżdżono, zostaje wystawiony na sprzedaż. Dzięki temu stosunkowo łatwo na amerykańskim rynku znaleźć model, który spełni Twoje oczekiwania nie tylko pod względem specyfikacji i wyglądu, ale też stanu.

Auta z USA nieuszkodzone

Ze względu na dobry stan dróg, samochody, a dokładnie silniki, zawieszenia i skrzynie biegów nie ulegają tak częstym uszkodzeniom jak w Europie. Dzięki temu można liczyć na to, że  znajdziesz model z małym przebiegiem idealnym stanie, którego cena będzie na tyle niska, że opłaci się sprowadzić go do Polski.

Samochody ze stanów z niewielką usterką

Przeglądając dostępne oferty, swoją uwagę warto zwrócić także na pojazdy po drobnych kolizjach. Tak jak wspomnieliśmy wyżej — zamiast naprawy Amerykanie o wiele chętniej decydują się na zakup nowego samochodu. Inspektor, który współpracuje z naszą firmą, pozwoli oszacować realne koszty naprawienia usterki i najprawdopodobniej okaże się, że zakup takiego auta, mimo konieczności jego sprowadzenia, naprawdę się opłaca.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzję o sprowadzeniu samochodu z USA jest również dokładna dokumentacja. Historię każdego auta i związanych z nim zdarzeń można prześledzić w narodowej bazie danych. Na bieżąco odnotowywane są tam zmiany właściciela, stłuczki i przeglądy, a także przebieg pojazdu. Dzięki temu masz pewność, że dane zaprezentowane przez sprzedawcę są zgodne z rzeczywistością.

Sprowadzenie auta z USA krok po kroku

Jeśli powyższe argumenty przekonały Cię do tego, by zastanowić się nad sprowadzeniem pojazdu z USA, warto wyjaśnić, jak taki proces dokładnie wygląda.

Na pewno nie warto działać na własną rękę i już od samego początku skorzystać z pomocy specjalistów. Najlepiej jeśli będzie to firma oferująca import aut z USA bez pośredników. Wtedy zyskasz pewność, że wszystko zostanie załatwione od A do Z. W sprowadzamyauta zadbamy o każdy szczegół:

  1. Doradca pomoże Ci znaleźć odpowiednią ofertę i sfinalizujemy umowę.
  2. Przygotujemy samochód do transportu — zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie.
  3. Zajmiemy się transportem morskim do Niemiec lub Holandii, gdzie obowiązuje niższy VAT.
  4. Przetransportujemy auto do Polski i przystosujemy je do odpowiednich warunków.
  5. Gdy samochód sprowadzony z USA znajdzie się już w naszym kraju, pomożemy też w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z rejestracją auta. Bez dodatkowych kosztów pomożemy w procesie naprawy samochodu. Dzięki rabatom, do których mamy dostęp, naprawienie auta może być dużo mniej kosztowne niż w przypadku skorzystania z usług znajomego blacharza.

Jeśli chodzi o koszt sprowadzenia samochodu ze Stanów, oczywiście zależy on od ogólnej ceny zakupu. Możesz to obliczyć korzystając z możliwości, jakie daje kalkulator importu samochodu. Jednak już teraz możemy wskazać, że obejmuje on:

  • przybliżoną opłatę akcyjną (ok. 10% ceny zakupu),
  • koszty transportu lądowego (od 200$),
  • koszt transportu morskiego (od 450$),
  • koszt transportu do Polski (1700 zł),
  • cło (10% od faktury sprzedażowej),
  • VAT (kosz ten również jest zależny od wysokości faktury sprzedażowej, w Niemczech jest to 16%, a w Holandii 19%),
  • prowizja pośrednika (2500 zł) – koszt ten jest stały.

Jak widzisz, sprowadzenie auta z USA nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Tym bardziej, jeśli skorzystasz z naszej pomocy. Mimo tak długiej drogi, jaką musi przebyć samochód ze Stanów, taka inwestycja może się naprawdę opłacać!