Data dodania: 2022-01-14

Marzysz o luksusowym samochodzie zza oceanu, ale nie masz pewności, jak sprowadzić auto z USA? Mogłoby się wydawać, że jest to skomplikowane, jednak jeśli skorzystasz z pomocy profesjonalistów, import Twojego samochodu nie zajmie zbyt wiele czasu i nie pochłonie aż tak dużych kosztów.

Dlaczego warto sprowadzić auto z USA?

Skoro mowa o sprowadzaniu samochodów z zagranicy, na samym początku warto wyjaśnić, dlaczego tak dużym zainteresowaniem cieszą się właśnie auta z USA. Podstawowym czynnikiem, który do tego zachęca, jest cena samochodu, która za oceanem jest bardzo atrakcyjna — można zaoszczędzić nawet do 30% rynkowej ceny pojazdu. Dzięki temu prawdziwi miłośnicy motoryzacji mogą ściągnąć naprawdę luksusowe auta, o których zakupie w naszym kraju można by tylko pomarzyć. Co więcej, samochody w Ameryce są w pełni monitorowalne, dzięki czemu z łatwością prześledzisz ich historię. Trzeba pamiętać jednak o tym, że sprowadzenie auta zza oceanu wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z transportem i formalnościami.

Jak sprowadzić auto z USA?

Proces sprowadzania samochodów składa się z kilku etapów i na każdym z nich możesz skorzystać z usług różnych firm, które oferują pomoc właśnie w tym zakresie. Jednak żeby zrezygnować z konieczności dzielenia danych obowiązków między różnych usługodawców i zaoszczędzić komplikacji samemu sobie, warto wybrać firmę, która zajmie się zakupionym autem w sposób kompleksowy bez żadnych pośredników. W Sprowadzamy Auta możesz na to liczyć! Samochód, który chcesz kupić już na samym początku zostanie sprawdzony przez naszego inspektora. Przygotujemy go też do transportu – zarówno morskiego, jak i lądowego. Oczywiście, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, warto dokładniej przeanalizować koszt sprowadzenia auta z USA.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA?

Obliczając koszty sprowadzenia auta z USA należy uwzględnić takie elementy jak:

  • przybliżona opłata aukcyjna,
  • koszty transportu lądowego,
  • koszty transportu morskiego,
  • koszt transportu do Polski,
  • cło i VAT,
  • prowizja pośrednika.

Znajdujący się na naszej stronie kalkulator importu samochodu pozwoli Ci szybko obliczyć wstępny koszt transportu auta z USA.

Akcyza na samochody z USA

Zastanawia Cię, na jakiej zasadzie płacona jest akcyza za auto z USA? Jej wysokość uzależniona jest od rodzaju i pojemności silnika samochodu, który zamierzasz nabyć. W przypadku aut z silnikiem do 2000 cm3 jest to 3,1% wartości samochodu. Z kolei silnik o większej pojemności zobowiązuje do zapłacenia akcyzy w wysokości odpowiadającej 18,6% wartości auta. Dotyczy to samochodów osobowych spalinowych. Jeśli zdecydujesz się nabyć samochód zasilany hybrydowo, wysokość kosztów związanych z akcyzą nieco się różni. W przypadku klasycznych i miękkich hybryd, w zależności od pojemności silnika możesz zapłacić od 1,6 do 9,3%. Wartość samochodu, od której liczona jest akcyza wyliczana jest przez rzeczoznawcę. Może on obniżyć wartość auta do 50%.

Czy akcyza za samochód z USA zawsze jest konieczna? Możliwość uzyskania akcyzy wynoszącej 0,0% wartości pojazdu obejmuje:

  • samochody elektryczne,
  • motocykle i łodzie,
  • samochody mające ponad 30 lat.

Opłata celna

Jeśli chodzi o pozostałe opłaty importowe, to do kosztów sprowadzenia auta z USA należy doliczyć opłatę celną. Szacowana wysokość cła za auto transportowane z Ameryki zależy od tego, z jakiego regionu je ściągasz. W przypadku Polski najlepszym rozwiązaniem jest transport morski do jednego z niemieckich portów. W ich przypadku wysokość cła wynosi ok. 10%.

Prowizje za sprowadzane auta

Ustalając to, ile kosztuje sprowadzenie auta z USA należy uwzględnić też prowizje. Jeżeli samochód pochodzi z domu aukcyjnego, zazwyczaj jest to ok. 10%.

Jeśli natomiast chodzi o prowizję, którą pobieramy jako pośrednik, wynosi ona 2500 zł, bez żadnych ukrytych kosztów dodatkowych. Jest ona jednolita niezależnie od wartości samochodu. Dzięki temu, że zajmujemy się wszystkim – od importu po przygotowanie auta do rejestracji kwota ta nie nie jest wyższa. Co więcej, takie usługi jak pomoc przy rejestracji lub naprawie i organizacji części wykonywane są gratisowo.

Dodatkowe opłaty

Po wstępnej wycenie i skontaktowaniu się z naszym doradcą poznasz realny koszt sprowadzenia auta z USA – bez żadnych ukrytych opłat. Istnieje też możliwość skorzystania z dodatkowych usług:

  • dorobienie halogenu wstecznego,
  • kodowanie fal radiowych, lamp i spolszczenia menu,
  • przerobienia kierunkowskazów,
  • tłumaczenia dokumentów.

Opcje te są dodatkowo płatne, jednak zajmiemy się tym również w zakresie naszych działań.

Proces sprowadzania auta z USA – jak wygląda?

Skoro wiesz już, jakie są koszty sprowadzenia auta z USA, warto jeszcze raz przedstawić, jak wygląda import samochodów. Na samym początku nasz inspektor na miejscu bliżej przyjrzy się autu, które zamierzasz kupić. Gdy zakończymy proces jego kupna i zostaną opłacone także prowizje aukcyjne, zajmiemy się transportem lądowym w celu dowiezienia samochodu do konkretnego portu. Stamtąd ruszy on w dalszą trasę – transportem morskim do portu w Europie, skąd nasi pracownicy również go odbiorą i przywiozą już prosto do Polski. Wtedy zajmiemy się też jego przygotowaniem do rejestracji, a w razie takiej potrzeby także naprawą.

Sprowadzamy Auta – realny koszt sprowadzenia auta z USA

Jeśli kusi Cię decyzja o sprowadzeniu auta z USA według nas nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrealizować. Z naszą pomocą oszacujesz realny koszt sprowadzenia auta z USA i przekonasz się, że to może się naprawdę opłacać!

Obserwuj nas na

YouTube

@Sprowadzamyauta

OBSERWUJ

Odkryj świat wyjątkowych samochodów z USA, Kanady, Japonii i Emiratów Arabskich! Subskrybuj nasz kanał YouTube sprowadzamyauta.pl i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami, poradnikami i relacjami z procesu sprowadzania pojazdów.

Dowiedz się, jak bezpiecznie i korzystnie sprowadzić swój wymarzony samochód, oglądaj nasze testy i recenzje. Dołącz do naszej społeczności i zainspiruj się motoryzacyjnymi nowościami z całego świata!