Data dodania: 2022-02-10

Rejestracja samochodu z Niemiec to proces, który musi przejść każdy nabywca pojazdu zza naszej zachodniej granicy. Jeśli masz na oku interesujący Cię model samochodu i zastanawiasz się, jak zarejestrować samochód z Niemiec, zapoznaj się z naszym wskazówkami.

Rejestracja auta z Niemiec w Polsce

Zanim podpowiemy, jak zarejestrować samochód z Niemiec warto podkreślić, że sprowadzanie aut z tego kraju jest bardzo częste i z roku na rok przybywa pojazdów ściągniętych właśnie stamtąd. Dlaczego? W porównaniu do Polaków Niemcy częściej decydują się na wymianę auta, dlatego na rynku znaleźć można zadbane modele wysokiej klasy aut z niewielkim przebiegiem. Bardzo często ich cena jest taka, że zamiast kupowania samochodu w Polsce o wiele bardziej opłaca się zainwestować w sprowadzenie auta z Niemiec. Trzeba jednak pamiętać, że z kupnem auta z zagranicy wiążą się też koszty rejestracji auta z Niemiec.

Samochód kupiony prywatnie czy z komisu?

Jeżeli chcesz sprowadzić auto z Niemiec, możesz natknąć się na wiele propozycji od handlarzy samochodów. Jednak, by mieć pewność czy dana transakcja naprawdę się opłaca, warto zdecydować się na usługi importera, który zajmie się tym od A do Z. Gdy znajdziesz odpowiadającą Ci ofertę, wystarczy zgłosić się do naszej firmy, a my zajmiemy się ściągnięciem samochodu do Polski. Jednak na tym nie koniec.

Jak zarejestrować auto z Niemiec?

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec to obowiązek dla każdego nabywcy. Bez tego jazda ściągniętym autem jest niemożliwa. By jednak nie musieć załatwiać wszystkich formalności osobiście, możesz skorzystać z naszych usług, w ramach których, poza transportem auta, przygotujemy je również do rejestracji.

Jakie dokumenty do rejestracji auta z Niemiec są niezbędne?

Na samym początku warto wskazać dokumenty potrzebne do rejestracji sprowadzonego auta z Niemiec. Co do nich należy? Na liście takich dokumentów z pewnością nie powinno zabraknąć:

  • wniosku o rejestrację pojazdu,
  • dowodu tożsamości,
  • dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu (jeżeli ją wydano) z Niemiec – duży i mały brief,
  • dokumentu potwierdzającego nabycie samochodu — przetłumaczona umowa,
  • zaświadczenia o ważnym badaniu technicznym
  • potwierdzenia opłacenia akcyzy lub zaświadczenia zwalniającego z zapłaty podatku (wydaje je Naczelnik Urzędu Skarbowego),
  • potwierdzenia wyrejestrowania pojazdu w Niemczech,
  • zagraniczne tablice rejestracyjne,
  • potwierdzenia uregulowania opłat związanych wykupienia OC.

Jeżeli zdecydujesz się na sprowadzenie samochodu z naszym udziałem, Twoje auto nie będzie posiadało ważnych tablic rejestracyjnych. Z kolei w przypadku samodzielnego powrotu do Polski – na kołach, trzeba dodatkowo – jeszcze w Niemczech – wyrobić tymczasowe tablice rejestracyjne i wykupić tymczasowy dowód rejestracyjny.

Jak wygląda rejestracja auta z Niemiec krok po kroku?

Proces ten wcale nie jest skomplikowany, jednak trzeba pamiętać, by zrobić to w ciągu 30 dni od kupienia pojazdu. Większość wniosków na wspomniane wyżej dokumenty wystarczy pobrać ze strony odpowiadającego Twojemu adresowi zameldowania wydziału komunikacji. Co ważne, wszystkie dokumenty wydane w Niemczech muszą zostać przetłumaczone przez przysięgłego tłumacza. Rejestracja auta z Niemiec wymaga przedstawienia zarówno ich tłumaczenia, jak i oryginału. W ramach naszych usług po doliczeniu dodatkowej opłaty możemy pomóc Ci także pod tym względem.

Koszt rejestracji auta z Niemiec

Rejestracja samochodu z Niemiec wiąże się też z pewnymi kosztami. Obejmują one:

  • wyrobienie tablic rejestracyjnych (80 zł),
  • wyrobienie samego dowodu rejestracyjnego (54 zł),
  • otrzymanie naklejki legalizacyjnej (12,50 zł)
  • tymczasowego pozwolenia, dzięki któremu można poruszać się autem, zanim zostanie wyrobiony dowód rejestracyjny (13,50 zł),
  • nalepkę kontrolną (18,50 zł)
  • koszty ewidencyjne (2 zł).

Do tego należy doliczyć jeszcze opłatę za wyrobienie karty pojazdu, której wysokość wynosi 75,50 zł. Koszty rejestracji auta z Niemiec wyniosą Cię więc 256 zł. Jeżeli wiesz, jakie dokładnie dokumenty i wnioski trzeba złożyć, a my przygotujemy samochód do rejestracji, całą procedurę powinno udać się załatwić od ręki.

Ile trwa rejestracja samochodu z Niemiec

Jeżeli tak jak wspomnieliśmy — wszystko załatwisz od razu i nie zapomnisz o złożeniu żadnego z ważnych dokumentów, rejestracja auta z Niemiec nie powinna wymagać więcej niż jednej wizyty w urzędzie. Jedyny proces, który wymaga nieco więcej czasu to tłumaczenia. Jednak powinny być one zrealizowane do 24 godzin. Gdy tylko będą gotowe, a Twój samochód będzie posiadał ważne badanie techniczne, możesz złożyć wszystkie dokumenty do urzędu. W ciągu 30 dni od tego momentu otrzymasz twardy dowód rejestracyjny.

Powyżej wyjaśniliśmy jak zarejestrować auto z Niemiec oraz to, z jakimi wiąże się to kosztami. W ramach naszych usług sprowadzania samochodu z Niemiec możesz też liczyć na pełne wsparcie w zakresie przygotowania auta do rejestracji. Zadbamy m.in. o to, żeby Twoje auto miało aktualne badanie techniczne, a w razie takiej potrzeby dokonamy niezbędnych napraw.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy i sprowadzić auto z Niemiec lub innego miejsca, zachęcamy do kontaktu. Kompleksowa obsługa i profesjonalne podejście do samochodów to nasza specjalność!

Obserwuj nas na

YouTube

@Sprowadzamyauta

OBSERWUJ

Odkryj świat wyjątkowych samochodów z USA, Kanady, Japonii i Emiratów Arabskich! Subskrybuj nasz kanał YouTube sprowadzamyauta.pl i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami, poradnikami i relacjami z procesu sprowadzania pojazdów.

Dowiedz się, jak bezpiecznie i korzystnie sprowadzić swój wymarzony samochód, oglądaj nasze testy i recenzje. Dołącz do naszej społeczności i zainspiruj się motoryzacyjnymi nowościami z całego świata!