Data dodania: 2022-07-05

Jako pasjonat motoryzacji myślisz o sprowadzeniu rzadkiego modelu auta ze Stanów Zjednoczonych? Na samym wstępie warto dowiedzieć się, ile kosztuje transport samochodu z USA do Polski. Trzeba nastawić się na dodatkowe koszty, jednak jeśli skorzystasz z pomocy profesjonalisty, nie powinno Cię to wynieść zbyt wiele. W ten sposób sprowadzisz nie tylko nietypowe modele aut, ale też klasyczne europejskie samochody, które są tam znacznie tańsze.

Transport auta z USA do Polski – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy opłaca się transportować auto z USA do Polski. Warto jednak pamiętać, że wbrew pozorom koszt takiej usługi nie jest aż taki wysoki. Dzięki temu Twoje wymarzone auto może być na wyciągnięcie ręki.

Import aut z USA opłaca się szczególnie ze względu na niższe ceny naprawdę bogato wyposażonych samochodów z niskim przebiegiem. Wynika to z faktu, że Amerykanie często decydują się na sprzedaż samochodu, gdy tylko przytrafi się niewielka usterka. Warto jednak pamiętać, że przed zakupem należy dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz historię serwisową. W przeciwnym razie można napotkać na problemy tuż po przyjeździe do kraju.

Transport samochodu z USA do Polski – koszt

Poza ceną, jaką zapłacisz zgodnie z ofertą sprzedawcy auta, należy uwzględnić koszty, z jakimi wiąże się wysyła auta z USA do Polski. To, ile kosztuje transport auta z USA do Polski, możesz wyliczyć na naszej stronie. Kalkulator importu samochodu bywa pomocny dla każdego, kto rozważa sprowadzenie aut z zagranicy. Jakie opłaty są w nim uwzględnione?

Szacowana cena zakupu

Jest to cena wybranego przez Ciebie auta. Właśnie od niej zależy wysokość niektórych z opłat wskazanych w wyliczeniu. Na potrzeby naszego artykułu przyjmijmy, że decydujesz się na transport auta z USA do Polski, które ma kosztować 50 000 zł.

Przybliżona opłata aukcyjna

Jeśli chodzi o koszty związane z udziałem w aukcji, na której wystawiony jest samochód, który chcesz kupić, przybliżona opłata wynosi 10% od ceny samochodu. W omawianym przez nas przypadku będzie to więc 5 000 zł.

Koszty transportu lądowego

Decydując się na kupno samochodu z USA należy pamiętać o tym, że koszty związane z jego sprowadzeniem obejmują zarówno transport morski, jak i lądowy – jeszcze na terenie USA. To, jaki jest koszt transportu lądowego zależy od regionu i odległości, jaką trzeba pokonać, by dostarczyć samochód do odpowiedniego portu. Np. transportując auto z Alabamy zapłacimy 3300 zł, a z New Jersey 1600.

Koszt transportu morskiego

Korzystając z usług Sprowadzamy Auta za transport morski zapłacisz 3500 zł. Do jednego kontenera zawsze pakujemy 3 samochody. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż w przypadku wysyłania samochodów do Polski pojedynczo. Niektóre firmy decydują się na transport 4 aut w jednym kontenerze. Jest to tańsze, jednak zwiększa ryzyko uszkodzenia samochodu. Jeśli natomiast chodzi o czas transportu morskiego to pod tym względem również nie powinno być problemów. Dziennie kupujemy co najmniej 10 samochodów, a umowy z firmami transportowymi gwarantują nam priorytetową obsługę.

Koszt transportu do Polski

To cena, jaką należy zapłacić za dowiezienie samochodu z portu do Polski. Z racji na to, że w Niemczech VAT wynosi 16%, staramy się sprowadzić auta z USA właśnie tam. Jednak w razie przepełnienia portu, możliwe jest skierowanie kontenera z autami do Holandii. Właśnie stamtąd samochód musi przebyć na lawecie dalszą drogę. W trybie zwykłym z Niemiec (wyjazd w piątek/sobotę) taka usługa kosztuje 1550 zł. W trybie ekspresowym koszt transportu zwiększa się do 1900 zł. Natomiast transport z Holandii średnio kosztuje 2000 zł.

Szacowana wysokość cła

Wysokość cła zależy od wartości samochodu. Jest to ok. 10% od faktury za samochód i kosztów związanych z transportem lądowym w USA oraz transportem morskim. W przypadku samochodu za 50 000 zł może to być ok. 5680 zł.

Szacowana wysokość VAT

Koszt transportu auta z USA do Polski wymaga też opłacenia podatku. W przypadku sprowadzenia samochodu do portu niemieckiego będzie to 16%. Natomiast w Holandii zapłacimy 19% od ceny na fakturze.

Prowizja pośrednika

Niezależnie od tego skąd importowany jest samochód, w Sprowadzamy Auta zawsze pobieramy stałą opłatę – 2 500 zł. Nigdy nie ulega ona zmianie.

Ile kosztuje transport samochodu z USA do Polski?

Podsumowując, koszt transportu samochodu z USA do Polski (razem z ceną zakupu auta) może Cię wynieść 82 472 zł. Koszt ten można dodatkowo obniżyć dzięki niższym fakturom z USA. Dzięki temu opłaty za cło i VAT są niższe. Bez naszego pośrednictwa sprowadzenie samochodu mogłoby Cię kosztować o wiele więcej.

Dodatkowe opłaty

Poza stałymi kosztami importu auta należy też pamiętać o tym, że może dodatkowo zaistnieć konieczność poniesienia takich kosztów jak tłumaczenie, przygotowanie akcyzy i przystosowanie samochodu do polskich norm.

Jeśli koszt transportu auta z USA do Polski przekonuje Cię do tego, by zdecydować się na import samochodów, zachęcamy do kontaktu. Zajmiemy się Twoim pojazdem od A do Z i zadbamy o to, żeby import auta wyszedł najkorzystniej finansowo. Skontaktuj się z naszym doradcą i zobacz, o ile jeszcze można zredukować wyżej wymienione koszty!